تبلیغات
آموزش جامع رانندگی - خودرویی که با خلق راننده تغییر رنگ می دهد
آموزشگاه رانندگی فداچ
بهترین راننده شو
تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1392 | 09:28 ب.ظ | نویسنده : نوید فتحی
شرکت تویوتاموتور در نظر دارد از وسیله نقلیه ای با قابلیت های مشابه آفتاب پرست رونمایی کند که بر اساس خلق و خوی راننده تغییر رنگ می دهد. اتومبیل جدید تویوتا با قابلت تغییر رنگ در میان مدلهای مفهومی است که تویوتا قصد دارد در ماه جاری در نمایشگاه اتومبیل توکیو که هر دو سال یکبار برگزار می شود، رونمایی کند.


از این خودرو که هنوز در حال ساخت است با نام تویوتا FV2 نام می شود و کاربردهایی دارد که مهندسان تصور می کنند روزی از حالت آزمایشی خارج می شود و برای ربات های انسان نما قابلیت تشخیص صدا و صورت آنها استفاده می شود.

تاکئو مرایی مدیر بخش طراحی محصول تویوتا اظهار داشت: این اتومبیل مورد توجه مشتریان آینده از نسل دیجیتال قرار می گیرد که به استفاده از تلفن های هوشمند و آی پدها در سنین کودکی عادت داشته اند. با توجه به این که این فناوری هنوز در سالهای نخست توسعه و پیشرفت است، هنوز میزان و وسعت خواندن احساسات توسط آن برای ما ناشناخته است.تویوتا با پیوستن به سایر سازندگان اتومبیل چون جنرال موتورز برای معرفی فناوریهایی که به کمک رایانه اجرایی می شود تلاش کرده است که از تصادفات و اشتباه انسانی در جاده بکاهد و در نهایت به اتومبیل ها این امکان را بدهند که خودشان رانندگی را برعهده بگیرند.

شرکت گوگل نیز چندی است که اقدام به آزمایش اتومبیل های بدون راننده در آمریکا کرده است. قرار است در این نمایشگاه تویوتا یک نسخه مفهومی از اتومبیلی را رونمایی کند که با سوخت هیدروژنی کار می کند، این امر بخشی از طرحهای تویوتا برای ارائه یک خودرو با پیل سوختی در سال 2015 است.

در حالی که این شرکت تلاش می کند جایگاه خود را در فناوری پیل سوختی محکم کند، ماه گذشته اقدام به ارائه یک آزمایش رانندگی از یک سدان با پیل سوختی کرد.

هوندا، هیوندای، جی ام و دایملر درمیان سایر خودروسازانی هستند که در فناوری پیل سوختی سرمایه گذاری کرده اند.

طبقه بندی: معرفی خودرو،
برچسب ها: تویوتا، راننده، خودرو، نمایشگاه اتومبیل، گوگل، تغییر رنگ،

پست های پیشنهادی:

چگونه از یخ‌زدگی‌ خودرودر برف و کولاک جلوگیری کنیم؟،
عـرض انـدام خـودروهای پـاک در تـوکیو 2013/تصاویر،
لرزش فرمان خودرو و دلایل آن،
-------