تبلیغات
آموزش جامع رانندگی - عمر مخازن CNG در ایران
آموزشگاه رانندگی فداچ
بهترین راننده شو
تاریخ : یکشنبه 26 آبان 1392 | 08:13 ب.ظ | نویسنده : نوید فتحی
اولین گردهمایی استاندارد سازی جایگاه های CNG کشور امروز یکشنبه، در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد. بهادر کاظمی، معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد در این گردهمایی که با حضور قطعه سازان ، مخزن سازان و مدیران شرکت های بازرسی جایگاه های CNG برگزار شد، ابراز داشت: طول عمر مخازن CNG در کشورهای اروپایی 20 سال است اما در ایران چون خورندگی گاز بیشتر است این طول عمر 10 سال تعریف شده است لذا سازندگان مخازن باید محصولشان را با کیفیتی ارائه دهند تا پاسخگوی شرایط حاضر باشد.

 عمر مخازن CNG در ایران چقدر است؟
وی افزود: بر اساس گزارش های رسیده طی 10 سال اخیر حادثه ای مبنی بر انفجار سیلندر گاز مایع گزارش نشده که این امر نمایانگرهمکاری مستمر و مثبت دستگاه ها و شرکت های ذیربط است.
به گزارش ایسنا، این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از بازرسی جایگاه های CNG سخن به میان آورد و گفت: با اجباری شدن نظارت بر این جایگاه ها، بازرسان تایید صلاحیت شده استاندارد از جایگاه های CNG بازرسی می کنند.
کاظمی ادامه داد: برای هر جایگاه دو نوع بازرسی اجباری است که بازرسی نوع اول بر اساس یک استاندارد و هر 12 ماه یک بار و بازرسی نوع دوم بر اساس استاندارد دیگری است و هر 36 ماه یکبار انجام می شود.
وی تصریح کرد: در صورت عدم انطباق جایگاه با موازین استاندارد، مالک تا زمان رفع نقص اجازه بهره برداری و فعالیت نخواهد داشت و بنا به درخواست این اداره کل انشعاب گاز جایگاه قطع خواهد شد.
به گفته کاظمی مالک جایگاه می بایست پس از رفع نواقص، مجددا درخواست بازرسی کند.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: با توجه به اتمام مرحله اول بازرسی شرکت های بازرسی موظفند خود را برای مرحله دوم بازرسی آماده کنند که در این میان شرکت هایی که از تجهیزات بپیشرفته تری برخوردار باشند می توانند سهم بیشتری از همکاری را به خود اختصاص دهند.
در بخش دیگری از این همایش بهروز ریاحی، مشاور ریاست سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اظهار کرد: کیفیت در دنیای امروز به عنوان اصلی‌ترین عامل برای رشد و توسعه فعالیت‌های اقتصادی لذا شناسایی و شناساندن موضوع کیفیت به فرهنگ سازی نیاز دارد تا بتوان بحث مرغوبیت و کیفیت را در جامعه گسترش داد.
وی افزود: متاسفانه ما تا کنون برای اهداف کیفی اهمیت چندانی قایل نبوده ایم و این بی توجهی موجب نادیده گرفتن حقوق بسیاری از مشتری ها شده است.
این مقام مسئول بیان کرد: بدون در نظر گرفتن فاکتورهای کیفی خدمات بدون شک صاحبان شرکت ها و صنایع پس از چندی از صحنه رقابت خارج می شوند و ضرر خواهند کرد.
ریاحی ادامه داد: عدم دریافت تندیس زرین کیفت از سوی صاحبان صنایع خود گواه این مطلب است که توجه به کیفیت و مشتری مداری در ایران هنوز جایگاه واقعی خود را به دست نیاورده است و صاحبان صنایع باید برای بهبود عملکرد خود در این عرصه تلاش بیشتری کنند.
مشاور ریاست سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در پایان سخنان خود از بحث بازرسی جایگاه های CNG سخن به میان آورد و گفت: فعالیت در این عرصه از سوی شرکت ها هنوز در مرحله ابتدایی آن قرار دارد لذا شرکت ها باید برای رشد و باروری این عرصه برنامه ریزی داشته باشند و به عنوان یک زنجیره با یکدیگر همکاری کنند تا به نتایج مطلوبی دست یابند.
طبقه بندی: اخبار راهنمایی ورانندگی،
برچسب ها: جایگاه سی ان جی، cng،

پست های پیشنهادی:

جدیدترین ماشین‌های تاشو+تصاویر،
تیک آف (Take Off) چیست ؟،
مفهوم اسب بخار در خودرو،
-------