تبلیغات
آموزش جامع رانندگی - ۵ شاسی بلند پرقدرت و پرسرعت بازار آمریکا
آموزشگاه رانندگی فداچ
بهترین راننده شو
تاریخ : جمعه 18 مرداد 1392 | 12:49 ب.ظ | نویسنده : نوید فتحی
شاید برای شما جالب است بدانید که خودروهای شاسی بلند خسته کننده ترین خودروها در جاده هستند که البته در دهه 1990به نوعی برای تنوع بخشیدن به خودروهای جاده ای پا به میدان گذاشتند.به هر حال هنوز سازندگان خودروهای شاسی بلند ترفندهایی در آستین خود برای جذاب تر کردن محصولات خود دارند که از جمله ان می‌توان به سیستم‌های تعلیق قابل تنظیم اشاره کرد که عملکرد این خودروها را در جاده‌های خاکی به طرز قابل ملاحظه ای افزایش می‌دهد.ما در این جا به معرفی جذابترین خودروهای شاسی بلند می‌پردازیم و امید اینکه مورد توجه خوانندگان عزیز  قرار بگیرد.

010_bmwx6mx5m-625x1000
010_bmwx6mx5m-625x1000

BMW X6 Mبا قیمت ۹۲ هزار دلار

بی.ام.دبلیو همیشه یک رقیب سوگندخورده برای مرسدس بنز و AMG  برای ساخت یک خودرو شاسی بلند با بازدهی بالا است و البته X6 M در راستای همین سوگند است.

X6 M دارای یک موتور ۴٫۴ لیتری V8 توربوشارژ دوگانه است که شبیه به مورد آن در M5 است که دارای قدرت پیشرانه ۵۵۵ اسب بخار و ۵۰۰ پوند بر فوت نیروی گشتاور است که دارای یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته اتوماتیک و سیستم تنظیم رانش تمام چرخ است.

این خودرو با وزن ۵۳۲۴ پوند از یک سیستم ترکیبی کوپه اسپرت بهره می‌برد که دارای شتاب صفر تا صد در ۴٫۵ ثانیه و حداکثر سرعت بالای ۱۵۵ مایل در ساعت نیز است که همین عوامل باعث شده این خودرو یک شاسی بلند کوپه نیز باشد .

 این خودرو دارای قیمت ۹۲ دلار است که البته برای کسانی که ظاهر منحصر به فرد X6 را دوست ندارند شما می‌توانید محصول دیگری از این خودروساز یعنی X5 M را خریداری کنید که دارای همان موتور و شاسی اما با ظاهر کلاسیک تری است.

00-2014-jeep-grand-cherokee-srt8-625x1000

  Jeep Grand Cherokee SRT  مدل ۲۰۱۴ با قیمت ۶۴ هزار دلار

بسیاری از علاقمندان خودروهای شاسی بلند نگاه مثبتی به جیپ ندارند و البته علاقمندان سینه چاکی نیز وجود دارند که فقط جیپ را یک خودرو شاسی بلند اسپرت می‌دانند.

کلا جیپ به کنار ، جیپ گروند کروکی SRT کاملا یک خودرو نزدیک به برندهای معتبر اروپایی  است در حالی که قیمت بسیار مناسبت تری دارد.

در قلب این خودرو شاهد یک موتور V8 با ظرفیت ۶٫۴ لیتری مشترک با کرایسلر ۳۰۰ SRT8 دوج چارجر و دوچ چلنجر هستیم که بدین تریتب قدرت پیشرانه ۴۷۰ اسب بخاری و ۴۶۵  پوند بر فوت نیروی گشتاور از طریق یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک را ارائه را امکان پذیر می‌کند.

سیستم دینامیک این خودرو دارای قابلیت تنظیم  سطح خیابان و یا جاده خاکی به صورت کاملا هوشمند است.

این خودرو دارای شتاب صفر تا صد در ۴٫۸ ثانیه و حداکثر سرعت بالای ۱۶۰ مایل در ساعت است  که با قیمت پایین ۶۴ هزار دلاری یک رقیب بسیار سرسخت برای رقبیان آلمانی همچون مرسدس بنز و آئودی است.

2012-mercedes-benz-ml63-amg_100370136_l-625x1000

Mercedes-Benz ML63 AMG با قیمت ۱۰۳ هزار دلار

بخش عملکرد بالای AMG و مرسدس بنز برای نخستین بار یک خودرو شاسی بلند جذاب در سال ۱۹۹۹ با نام ML55 AMG راه اندازی کرد که به طور پیوسته در حال بهبود در هر سال است.

ML55 AMG فعلی دارای یک موتور توربوشارژ دوگانه ۵٫۵ لیتری V8 با قدرت پیشرانه ۵۱۸ اسب بخار و ۵۱۶ پوند بر فوت نیروی گشتاور است و در ضمن سیستم هفت سرعته موسوم به Speedshift AMG به طور خودکار در حال تغییر وظایف این خودرو است.

شایان ذکر است که این خودرو ۴۸۸۳ پوندی دارای فناورهای پورشه همچون مدیریت سیستم تعلیق فعال به همراه مدیریدت ثبات الکترونیکی است تا بتواند روحیه مبارهز طلبی در برابر قوانین فیزیک راننده را بهتر مدیریت کند.

 به هر حال این موتور V8 این خودرو را به یک هیولا تبدیل می‌کند و بدین ترتیب این خودرو دارای شتاب صفر تا صد در ۴٫۲ ثانیه است  و حداکثر سرعت بالای ۱۷۴ مایل در ساعت است.

2013-porsche-cayenne_100405475_l-625x1000

   Porsche Cayenne Turbo S با قیمت ۱۴۶ هزار دلار

یک خودرو شاسی بلند از پورشه نیز در این لیست قرار دارد  اما کدام یک که البته می‌دانیم انواع کاین ۹۱۱ حتی نسخه‌های دیزلی و هیبریدی نیز وجود دارد و البته ما می‌خواهیم سریع ترین شاسی بلند پورشه را در این میان معرفی کنیم که کاین توربو اس است .

این خودرو در زیر کاپوت خود دارای یک موتور توربوشارژ دوگانه ۴٫۸ لیتری V8 با قدرت پیشرانه ۵۵۰ اسب بخار و ۵۵۲ پوند بر فوت نیروی گشتاور است که با سیستم هست سرعته گیربکس اتوماتیک موسوم به tiptronic عرضه شده است و با همراهی سیستم تمام چرخ این خودروئ را به یک مقلد بسیار خوب پورشه ۹۱۱ با شتاب صفر تا صد در ۴٫۳ ثانیه و حداکثر سرعت بالای ۱۷۵ مایل در ساعت بدل می‌کند.

2014-range-rover-sport-002-625x1000

Land Rover Range Rover Sport مدل ۲۰۱۴ با قیمت ۸۰ هزار دلار

در ذهن بسیاری از کاربران لندرور به نوعی نشان دهنده استحکام امپراطوری بریتانیا با ساخت خودروهایی با بازدهی بالا است و این شرکت برای سال ۲۰۱۴ نیز مدل جدیدی عرضه کرده است.

این خودرو برای مدل ۲۰۱۴ با دو نوع موتور عرضه شده است که دارای دو گزینه ۳٫۰ لیتری V6و ۵٫۰ لیتری V8 است و البته اگر می‌خواهید قدرت واقعی لندرور را دریافت کنید ما به شما موتور V8 را توصیه می‌کنیم.

مدل اسپرت لندرور دارای قدرت پیشرانه ۵۱۰ اسب بخار و گشتاور ۴۶۱ پوند بر فوت است که با یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک عرضه شده است و مدل اسپرت لندرور با سیستم کنترل دینامیک خودرو و سیستم رانش تمام چرخ با یک سیستم دیفرانسیل مرکزی عرضه شده است.

شایان ذکر است که این خودرو دارای شتاب صفر تا صد در ۵٫۰ ثانیه و حداکثر سرعت بالای ۱۵۵مایل در ساعت است که به خوبی این خودرو را در سطح بالای خودروهای هم کلاس خود نگاه می‌دارد.

گفتنی است که این خودرو با قیمت ۷۹٫۹۹۵ دلار از اواخر امسال وارد بازار خواهد شد.

طبقه بندی: معرفی خودرو،
برچسب ها: شاسی بلند، اتومبیل پرقدرت، خودرو پرسرعت، بازار آمریکا، جاده، سرعت،

پست های پیشنهادی:

پورشه علی دایی + تصاویروبیوگرافی،
خودروهای زیست سازگار؛ مفید یا مضر؟،
اتومبیل از ابتدا تا ایران،
-------