آموزشگاه رانندگی فداچ
بهترین راننده شو
تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1392 | 07:25 ب.ظ | نویسنده : نوید فتحی
آکیو تویودا رئیس هیئت مدیره تویوتا در گردهمایی سهامداران گفت: تویوتا تولید داخلی را در سطح 3 میلیون دستگاه نگه می دارد تا از «تولید» در داخل ژاپن محافظت کند. این در حالی است که اکثر تولیدکنندگان ژاپنی برای محافظت از خودشان و به منظور دوام آوردن در شرایط نوسانات شدید ارزی، برون سپاری و تولید در خارج از خاک ژاپن را ترجیح می دهند.

 غیرتی از نوع ژاپنی!
تویودا در جمع سهامداران گفت: حتی اگر هزینه کارگر و تولید 10 برابر اقتصادهای در حال رشد و توسعه شود باز هم تویوتا برای حفظ بهره وری داخلی سطح تولید فعلی را نخواهد کاست.
محصولات تویوتا در بازار آمریکا به عنوان خودروهای محکم، مطمئن اما بی هیجان شناخته می شوند به همین دلیل تویوتا در آخرین اقدام خود تلاش کرده است که کرولای جدید به بازار معرفی کند. البته کرولای جدید از پاییز امسال وارد نمایشگاه های خودرو می شود.
مجله فورچون در باره این مدیر ژاپنی نوشته است: تویودای 57 ساله سکان غول خودروسازی ژاپن را در سال 2009 به دست گرفت؛ درست زمانی که صنعت خودروی جهان محنت را تجربه می کرد. از مهمترین رویدادهای زندگی او عذرخواهی به سبک ژاپنی در مقابل کنگره آمریکا آن هم به دلیل واهی بود. عده ای از مشتریان مدعی شده بودند که خودروهایشان ناخواسته شتاب می گیرد.
تویوتا هم مجبور به فراخوانی فراگیر و تحقیر آمیز شد اما سرانجام معلوم شد که ادعایی بیش نبوده با این حال مدیر عامل تویوتا این زحمت و جسارت را به خود داد که در مقابل دیدگان میلیاردها انسان به شکل رسمی و به روش ژاپنی عذرخواهی کند.
با همه این اوصاف خودروهای کرولا و کمری تویوتا با این که قیافه های کسل کننده ای دارند در طول زمان متمادی پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا بودند. فولکس آلمان بارها ادعا کرده است که تا سال 2018 جایگاه اولی را از تویوتا یا هر خودروساز دیگری که آن جایگاه را در اختیار دارد، بیرون خواهد کشید.
طبقه بندی: گوناگون،
برچسب ها: خودروی ژاپنی، تویوتا، تولید خودرو،

پست های پیشنهادی:

امن‌ترین خودروی آمریکا،
بی.ام.و سنگی !+ تصاویر،
گران ترین تصادف دنیا+ تصاویر،
-------