آموزشگاه رانندگی فداچ
بهترین راننده شو
تاریخ : سه شنبه 8 اسفند 1391 | 12:35 ب.ظ | نویسنده : نوید فتحی
 کافی است خودروی خود را در ورودی این پارکینگ کاملاخودکار پارک کرده و از آن خارج شوید تا سیستم خودروی شما را به بالابر منتقل کرده و در محل مناسب پارک کند. این سیستم برای تحویل خودرو شما به تنها یک دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.


این پارکینگ خودکار محصول مشارکت تعدادی از متخصصان با یکدیگر است و در آن از کریستوفر آلن که یک توسعه‌دهنده فضاهای اداری و مسکونی است گرفته تا شرکت‌های طراحی اتوماسیون، ایمنی و سیستم‌ها مشارکت داشته‌اند. نتیجه این همکاری سیستمی کاملا خودکار و فاقد نیاز به اپراتور است که به سادگی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و حجم قابل‌توجهی از خودروها را در فضای پیش‌بینی شده جای دهد.

ساخت این پارکینگ و تأسیسات مورد نیاز آن حدود 12 ماه به طول انجامیده و 4 ماه دیگر صرف نصب و راه‌اندازی تجهیزات سیستم روباتیک پارک خودروها شده است. این پارکینگ تنها 4 روز پیش به صورت رسمی و با حضور نمایندگان شرکت‌ها افتتاح شده است.

رانندگان برای ورود به این پارکینگ از دری کاملا معمولی به درون آن هدایت می‌شوند. آنها خودروی خود را خاموش کرده، از وسیله نقلیه خارج شده و با حرکت دادن جاسوئیچی خود در برابر بخش هوشمند ورودی ادامه مراحل را به سیستم روباتیک پارکینگ خواهند سپرد. این سیستم خودرو را به بالابر الکترونیکی منتقل خواهد کرد که می‌تواند تا زمانی که فرد برای خروج خودروی خود از پارکینگ مراجعه می‌کند، آنرا در نقطه‌ای در دسترس و مناسب جای دهد.

روند تحویل خودروها به رانندگان کمی متفاوت است. آنها می‌توانند جاسوئیچی خود را در برابر هر کدام از کارتخوان‌های هوشمند موجود در طبقه همکف بگیرند تا تنها یک دقیقه بعد خودرو آنها در حالی که سر آن رو به سمت خروجی پارک شده در همین طبقه در اختیارشان قرار بگیرد.

این سیستم خودکار پارک خودرو که به اختصار (AMPS) نامیده می‌شود، به شکل تمام‌الکتریکی عمل می‌کند و برای آن یک ژنراتور بک‌آپ پیش‌بینی شده که در مواقع لزوم شروع به کار خواهد کرد. با این حال به دلیل اینکه نیازی به حضور رانندگان در طبقات متعدد این پارکینگ نیست، به تهویه هوای 24 ساعته نیازی نخواهد بود و حداقل روشنایی مورد نیاز پیش‌بینی شده است. سرویس، نگهداری و تعمیرات پارکینگ به شکل دوره‌ای انجام خواهد شد.

مرحله تحویل خودروها در پاركینگ خودكار
هر خودرو بر روی یك پالت قرار داده می شود.به نظر شما این نمای زیبا برازنده این پارکینگ خودکار نیست؟در این تصویر می توانید فضای اختصاص یافته به یكی از خودروها را در این پاركینگ 4 طبقه مشاهده كنید.خودروها پیش از پارك در محل تعیین شده، چرخشی 180 درجه را تجربه خواهند كرد.
طبقه بندی: گوناگون،
برچسب ها: پارکینگ طبقاتی، پارک خودرو، راننده، اتومبیل، پارکینگ هوشمند،

پست های پیشنهادی:

پراید له شده...،
خروج بی.ام.و از ایران،
اشتباهات رانندگی،
-------